2017.10.08_Muži CHN:LIT

Branky(nahrávky): 5. Pilař (Knytl), 12. Zavřel (Král), 14. Musil (Zahradník, Barkóci), 32. Starý (J.Voříšek, Skoumal), 37. Kousalík (Král), 38. Pilavka (Dvořák), 45. Skoumal (J.Voříšek), 50. Král (R.Voříšek), 52. Zavřel (Kousalík), 60. Krejsa (Kousalík)
HC Choceň: Jánský - Kousalík, Vacek, Voříšek, Březka, Jehlička, Dvořák - Zavřel, Kopečný, Král, Krejza, Pilař L., Pochobradský, Pilař M., Knytl, Lichtag
HC Litomyšl: Klička - Polák, Bláha, Jankovský, Kovář, Šklíba, Mečiar, Starý - Dvořák, Solnička, Novotný, Skoumal, Barkóci, Zahradník, Bor, Voříšek, Vomočil, Pilavka, Budina, Lustyk, Musil

Derby nemá favorita, a tak mohli hokejisté Litomyšle do Chocně jet s čistou hlavou a cílem přetavit dobré výkony na první body do tabulky. Trenér Svatoš dokonce sáhl ke změně na brankářském postu a do branky se postavil na horkém ledě před pěti stovkami diváků Klička. Až do 5. minuty držel čisté konto než jej překonal M. Pilař – 1:0 Následné oslabení nepřineslo změnu stavu, ale ve 12. minutě bylo hůře. Domácím se podařilo i napodruhé procpat puk do branky. Tím šťastným byl Zavřel – 2:0. Hráči Litomyšle se však nevzdávají tak snadno. Hned první nabídnutou přesilovku využili. V 15. minutě zaúřadoval Musil – 2:1. Tím byl účet první třetiny uzavřen .

Druhé dějství nabídlo atraktivní hokej a domácí si vytvořili několik slibných šancí. Avšak ani přesilová hra jim nepomohla k překonání Kličky. V 33. minutě se do šance pro změnu dostali borci z Litomyšle a bylo vyrovnáno díky Starému – 2:2. V 37. minutě padl další gól. Tentokrát se o něj postaral Kousalík střelou pod víko – 3:2. Chuť útočit znamená mnohdy chyby v obraně. V 38. minutě takovéto situace využil Pilavka a bylo vyrovnáno – 3:3. Do šaten se šlo tak za stejného výsledku jako v předchozím utkání s Chotěboří a nic nebylo ztraceno.

Stejně jako v první třetině se diváci dočkali gólu během prvních pěti minut. Podruhé v zápase se trefil Musil – 3:4. Vedení vydrželo týmu lodivoda Svatoše, který stadion v Chocni zná z obou laviček, pět minut. V 50. minutě srovnal Král – 4:4. O dvě minuty se podruhé trefil Zavřel a bylo zle – 4:5. Dvě a půl minuty před koncem nabídli domácí k vyrovnání přesilovku. Ta však k vyrovnání nepomohla. Trenér Svatoš tak zkusil překonat domácí obranu při power play. To se však nepovedlo. Na začátku 60. minuty zpečetil vítězství Chocně Krejza – 4:6. Fanoušci Jiskry tak musejí v body doufat v dalších duelech. Bohužel ani dobrý výkon totiž neznamenal vítězství.

Vygenerované za: 0.04 sekund Upravil Jiří Mlejnek © 2009, veškeré materiály z tohoto webu lze použít pouze se svolením provozovatele! Theme Nautica