2017.10.15_Muži LIT:HBR
Kdo dal přednost utkání s Havlíčkovým Brodem před derby Pardubice vs. Hradec Králové nebo Sparta vs. Plzeň, tak rozhodně neudělal chybu. Fanoušci Litomyšle čekalo překvapení od prvních minut. V brance nastoupil Klička, kapitán Budina se přesunul na post obránce a na zádech všech hráčů se objevily jmenovky. První střelu stihli domácí do minuty. Ve 2. minutě následovala přesilovka Brodu, která útočné snahy zchladila. Ne na dlouho. V 8. minutě se ocitl v šanci Skoumal. Úspěch však slavil až Musil na začátku 9. minuty. Ten nedal šanci gólmanovi díky přihrávce Pilavky, který se zdržel při střídání na ledě 1:0. O dvě minuty později se sám na bránu řítil Pilavka. K zakončení se však díky soupeři nedostal. Nařízené trestné střílení gólovou radost nepřineslo. V 13. minutě zabojoval Pilavka za brankou a přesnou přihrávkou našel Starého, který nekompromisně zakončil rychlou střelou – 2:0. Neuběhla ani minuta a prosadil se hostující Vala – 2:1. V 16. minutě zopakovali hráči scénář druhého gólu. Akorát místo Musila našel Pilavka zpoza branky Vomočila a ten se nemýlil – 3:1. V 18. minutě se mohl nahrávač proměnit ve střelce. Píšťalka hlavního arbitra však rozčísla zvuk dříve něž puk síť branky. Následný faul Budiny znamenal příležitost pro hosty, kteří se jí chopili. V 19. minutě vyslal od modré střelu Lacina a měl velké štěstí, puk zapadl za Kličkova záda – 3:2.
Druhá třetina začal jednogólovým náskokem a dlouho se na tomto faktu nic neměnilo. Vše změnila první přesilovka třetiny. Jen dvě vteřiny chyběly do návratu pátého hráče Brodu na led, když vyslal kapitán Budina na bránu zvláštní střelu, která od modré čáry až po síť nenarazila na jediný odpor – 4:2. O šest minut později se přihlásil o slovo pro změnu Voříšek. Ten nejprve zabodoval v pásmu. Následně si zajel do kruhu a střelou přes bránícího hráče překonal gólmana – 5:2. Následovalo oslabení, které nepřineslo vzruch ani na jedné lavičce. V 35. se dočkal gólového zápisu nejlepší nahrávač zápasu Pilavka. Ten obdržel zpoza brány šikovnou přihrávku a poslal puk kam patří – 6:2. Do konce třetiny tento výsledek vydržel.
Poslední část hry přinesla gólovou radost v 46. minutě. Mečiar vyslal střelu na gólmana, který ji pouze vyrazil. Nejrychleji byl u puku Voříšek, který pohotově zakončil – 7:2. O minutu později došlo ke zranění Vomočila. Domácí byli aktivnější, ale také smutnější, když na začátku 52. minuty odstoupil další hráč. Konkrétně Musil. V následující hře 4 na 4 se nejvíce dařilo opět Voříškovi, který byl tentokrát při svém úniku tísněn obráncem. V 56. minutě se blýskl Jankovský, který parádně vyškolil brankáře Brodu – 8:2. Hosté si ještě zahráli přesilovku 5 na 3, při které se Jelínek 23 vteřin před koncem utkání trefil mezi Kličkovy betony.
„Podle výsledku se jednalo o jednoznačné vítězství, ale za cenu dvou ztrát. Byla to hodně drahá výhra. Musil a Vomočil odcestovali na rentgen,“ řekl po utkání trenér Svatoš. Ten vyjádřil spokojenost se ziskem prvních bodů. Našel však i vady na projevené hře. „Stále v bránění nedosahují hráči toho, co od nich očekávám.“ Neopomenul ani pozitiva. „Chci pochválit celý tým, který podpořil gólman. Další zápasy doufám tento výsledek kluci potvrdí,“ dodal lodivod litomyšlské lavičky.