2017.09.24_St.dorost TRE:LIT

HC Horácká Slavia Třebíč : HC LITOMYŠL 7:2 (3:1, 2:1, 2:0)

Branky: Večeřa, Čapek,
Asistence: Voříšek, Nešpor

Zkušenější ,,ligový soupeř“ nás přehrál především efektivitou v trestání našich individuálních chyb a využitím přesilovek, což se našim dorostencům naopak nedařilo, přestože hra v poli byla opticky vyrovnaná. Ve čtvrtek 28.9. přivítáme v rámci 4.kola RLSD na domácím stadionu HHK VELKÉ MEZIŘÍČÍ, hraje se od 17.00 hodin a zveme všechny fanoušky a fanynky starších dorostenců, aby kluky přišli podpořit a udělat hokejovou atmosféru.
2017.06.23_Metuje Cup
HC Jaroměř : HC LITOMYŠL
3 : 6

HC LITOMYŠL : HC Česká Třebová
5 : 4

V minulém týdnu odehrál náš A-tým turnaj Metuje Cup v Jaroměři. V sobotu 23.9.2017 sehráli utkání proti domácím HC Jaroměř a v neděli 24.9.2017 poslední utkání proti HC Česká Třebová. Obě dvě utkání dotáhnuli naši borci do vítězného konce a obsadili první místo.

Kompletní výsledky:

- středa: Litomyšl – Náchod 2:3 v pr. , Česká Třebová – Jaroměř 3:2
- sobota: Jaroměř – Litomyšl 3:6, Náchod – Česká Třebová 6:5
- neděle: Litomyšl – Česká Třebová 5:4, Jaroměř – Náchod 3:2

Konečné pořadí:

1. HC Litomyšl 7 bodů (13:13), 2. HC Náchod 5 (11:10), 3. HC Česká Třebová 3 (12:13), 4. HC Jaroměř 3 (8:11). O pořadí na třetí a čtvrté příčce rozhodl vzájemný zápas.

Článek k víkendovým utkáním Metuje Cupu , najdete dole pod článkem je odkaz: Přečíst vše
2017.09.20_Muži LIT:NACH
HC LITOMYŠL : HC Náchod
2:3 PP (0:0, 1:1, 1:1, 0:1)

Branky Litomyšl: 34. O.Starý (R.Pilavka), 49. J.Voříšek (T.Mečiar)

Na závěr přípravy se hráči Litomyšle účastní turnaje Metuje Cup. Prvním týmem a jediným na domácím hřišti se stal v rámci třízápasového programu celek z Náchoda.

Závěr přípravy přichystal fanouškům nejedno překvapení v sestavě. Zvláště těm, kteří neviděli předchozí utkání. Tím zásadním byly dvě posily z Chrudimi Solnička a Novotný. Dále Bor z Chocně. Nová krev však nezpůsobila na úvod zápasu možná takový efekt, jaký si mnozí představovali. První minuty první třetiny byly v režii Náchoda. Góly však převaha hostí nepřinesla a hra se brzy vyrovnala. Šance, kterých nebylo mnoho, končily na brankářích.

Druhá třetina nepřinesla zpočátku příliš mnoho vzruchu. Vše změnila 31. minuta, kdy se po individuální akci a málo důrazném bránění prosadil hostující Škoda – 0:1 O dvě minuty navíc Náchod dostal výhodu přesilové hry. Ta mu však ani napodruhé nevyšla. Navíc domácí předvedli nejlepší souhru v zápase. Konkrétně se o ni postarali Budina, Pilavka a Starý. Právě poslední jmenovaný po skvělých přihrávkách srovnal skóre na 1:1. V 37. minutě se blýskli opět Pilavka s Budinou, ale tentokrát nechali zazářit hostujícího brankáře Bernarta. Vzápětí po zkušených borcích zaválel i mladík v barvách Litomyšle. Voříšek předvedl svůj um a předvedl svou sílu na puku i v zakončení.

Závěrečné vystoupení bylo skvělou pozvánku na novou sezonu. Opět se do scénáře utkání výrazně zapsal Voříšek. V 47. minutě nejprve putoval na trestnou lavici. Tým však zabral a hrál oslabení aktivně. Svou chybu odčinil Voříšek tím nejlepším způsobem. Před brankou nedal gólmanovi Náchoda šanci střelou pod víko – 2:1. Dalších deset minut předváděli oba týmy pěkný hokej. Zlom nastal V 59. minutě zaúřadoval Šimon Macháň, který nenápadnou střelou vyrovnal – 2:2. S tímto výsledkem se šlo do prodloužení.

Jen dvě minuty se hrálo 4 na 4. Vzájemné vyloučení změnilo hru na 3 na 3. V tomto počtu jak známo rozhoduje mnohdy jedno propadnutí či jeden únik. Ten se povedl Šimonu Macháňovi, který rozhodl o konečném výsledku – 2:3.

„Sice jsme měli díky předchozím zápasům pomalejší start, ale odehráli jsem jednoznačně nejlepší zápas v přípravě. Soupeř nás prověřil,“ zhodnotil zápas kapitán Michal Budina. Série přípravných zápasů se blíží ke konci. Prospělo zápasové vytížení týmu? „Můžeš trénovat jak chceš, ale zápas je zápas. Loni jsme v prvních utkáních hledali, ale teď dokážeme chyby odstranit v přípravě. V současné době sehráváme přesilovky a ladíme poslední taktické věci,“ prozradil lídr litomyšlského týmu.

Další utkání turnaje sehrají naši v Jaroměři a to v sobotu 23.9. proti domácím HC Jaroměř/3.místo KLM HK/ a v neděli 24.9. s Kohouty z České Třebové !!!!!

2017.09.20_POJĎ HRÁT HOKEJ
info

Ve středu 20.9.2017 od 14:30 do 17:00 hodin proběhnula na litomyšském zimním stadionu náborová akce malých hokejistů a hokejistek POJĎ HRÁT HOKEJ , tento celorepublikový projekt organizovaný Českým hokejovým svazem se uskutčnil na našem stadionu již podruhé.

Tetokrát se akce zůčastnilo méně zájemmců o lední hokej, ale věříme si odpoledne náležitě užili. Děkujeme všem účastníkům, že se přišli podívat a přivedli své ratolesti a doufáme, že alespoň některé děti u hokeje zůstanou.

Branky Litomyšl: 2x Hynek, 2x Budina, 2x Novotný, Pilavka, Voříšek, Vomočil

Uplynulý víkend měli naši hráči pouze jednoho soupeře. Tím byl tým z Bystřice nad Pernštejnem. Sobotní zápas odehráli na hřišti soupeře a nedělní pak doma. Obě utkání přinesla hodně gólů, a tak se ukázala síla v útočné fázi. Je nutno doufat, že se v litomyšlské šatně probudil dravý útočný duch.

První zápas přinesl vyrovnaný průběh, alespoň z pohledu scóre. Skončil 6:5 po prodloužení ve prospěch Litomyšle. Góly vstřelili Budina, Kovář,Skoumal, Musil. Poslední jmenovaný se blýsknul hattrickem.

Nedělní utkání jasného favorita krátce po úvodu. Během několika minut svítilo na ukazateli skóre 4:0. Když ani po první třetině domácí nepolevili, tak už to bylo v polovině zápasu 7:0. Desítky se však několik věrných fanoušků nedočkala. Naši polevili v tempu, ale přesto ještě dva góly do sítě hostí padly. Výsledek 9:0 mluví za vše. Trefili se: Hynek 2x, Budina 2x, Novotný 2x. Po jednom gólu si připsali: Pilavka,voříšek, Vomočil.

„Zápasy byly rozdílné. V prvním zápase hráli dorostneci a sestava nebyla optimální. Podali jsme špatný výkon. Nedělní zápas nám ukázal dobré věci, ale i ty špatné. Na těch je potřeba zapracovat,“ zhodnotil utkání trenér Jan Svatoš.
2017.09.16_Starší dorost LIT:CTR

HC LITOMYŠL : TJ Česká Třebová 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

Branky: 2x M.Večeřa, J.Voříšek, L.Vytlačil, j.Pakosta
Asistence: J.Voříšek, M.Edl, M.Večeřa, V.Zahradnik, L.Vytlacil
17.9.2017 ELIOD Regionální liga mladšího dorostu ČT-LIT.
dorost

TJ ČESKÁ TŘEBOVÁ - HC LITOMYŠL 5:2 (4:0,1:0,0:2)

Branky: Lipavský Filip, Farkas Daniel.
Asistence: Edl Max, Dostál Jan.

Další utkání hrajeme až za dva týdny v pátek 29.9. v M.Třebové od 20:00.

2017.09.15_Starší dorost LAN:LIT

HC Orli Lanškroun : HC LITOMYŠL 2:1 (0:0, 2:0. 0:1)

Využití: 1:0

Zásahy brankařů: 20:48 (6:14, 7:22, 7:12 )

Hráči áčka vyjeli za těžkým soupeřem. Minulý týden se utkali s aktuálním mistrem krajské ligy jižní Moravy. Hráči SKMB Boskovice prokázali svoji hokejovost a skvěle prověřili soupeře z Litomyšle. Naši borci přijeli bez opor Budiny, Starého, Barkóciho a Vomočila. Do zápasu naskočilo pět dorostenců.

Od počátku byla jasná převaha domácích. První třetina však skončila 2:1. Gól Litomyšle střelil ve 20. minutě Zahradník Do poloviny zápasu hráči Litomyšle předváděli, že se zajímavé konfrontace nebojí. Skvělým výkonem se blýskl gólman Kalousek, který držel šance na slušný výsledek hodně vysoko. V polovině zápasu však hosté zvládli během pěti minut nastřílet čtyři góly a Litomyšl pouze jediný. Z trestného střílení se trefil Večeřa. Po dvou třetinách byl výsledek 6:2. Třetí třetina nepřinesla žádný zvrat. Zbytečně vypuštěný závěr utkání znamenal dva góly dom&aa cute;cích v poslední minutě.

Další zápas čeká na Litomyšl tuto neděli. Dorazí Zubři z Bystřice nad Pernštejnem. Utkání začíná v 17 hodin a všichni fanoušci jsou srdečně zváni.

Ve středu začíná turnaj Metuje Cup. Na domácím ledě poměří hráči síly s Náchodem. Na venkovní utkání pak vyjedou do České Třebové a Jaroměře !!!!!